«Մայքրսոֆթ» կորպորացիան դատական հայց է ներկայացրել ընդդեմ «ՍԱՍ Գրուպի»
ԱԺ պատգամավոր Արտակ Սարգսյանին պատկանող «ՍԱՍ Գրուպ» ՍՊԸ-ի դեմ դատական հայց  է ներկայացվել: «Ժողովուրդը» պարզել է, որ 2015 թվականի հունիսի 9-ին «Մայքրսոֆթ» կորպորացիան դիմել է Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան՝ «ՍԱՍ»-ի Արտակի ընկերությունից «ՍԱՍ Գրուպ» ՍՊԸ-ից պահանջելով, որ դադարեցնի հեղինակային իրավունքի խախտումը և խախտված իրավունքի դիմաց փոխհատուցում տրամադրի: Ինչպես է ԱԺ պատգամավորին պատկանող ընկերությունը խախտել հայտնի Ամերիկյան «Մայքրսոֆթ» կորպորացիայի հեղինակային իրավունքը, պարզ կլինի դատական վճռի ավարտից հետո:
«Ժողովուրդին» հաջողվել է պարզել միայն, որ խախտված հեղինակային իրավունքի համար «Մայքրսոֆթ» կորպորացիան ինչքան գումար է «ՍԱՍ»-ի Արտակի ընկերությունից որպես փոխհատուցում պահանջել: Թերթը տեղեկացել է, որ պահանջվող գումարի չափը կազմում է շուրջ 8 միլիոն դրամ:

«Жоховурд»: Корпорации Microsoft представила судебный иск против SAS Group
Против ООО «САС Груп», принадлежащей депутату парламента Армении Артаку Саркисяну, представлен судебный иск, пишет газета «Жохувурд».
Как сообщает издание со ссылкой на свои источники, в июне 2015 года корпорации Microsoft обратилась в суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш с иском, требуя от компании «САС Груп» прекратить нарушение авторского права и выплатить компенсацию за нарушенное право.Каким образом принадлежащая депутату парламента Армении компания нарушила авторское право, будет ясно после завершения судебного разбирательства.
Изданию удалось лишь выяснить, какую сумму требует в качестве компенсации за нарушение авторского права корпорация Microsoft у владельца компании «САС Груп» Артака Саркисяна. Размер требуемой суммы компенсации составляет 8 млн. драмов.