Պաշտոնյաները սկսել են ստանալ երթևեկության կանոնների խախտման՝ տարիներ շարունակ կուտակված ակտերը
«Ժողովուրդի» փոխանցմամբ՝ 2011 -ից սկսած Հայաստանում ամենուրեք տեղադրված արագաչափերն ու տեսախցիկները ՀՀ պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաների ավտոմեքենաների թույլ տված խախտումներն արձանագրել են, սակայն տույժի ենթարկելու վարչական ակտը օրինախախտներին չի առաքվել: Այսինքն՝ մինչ օրս ՀՀ պաշտոնյաները ինչպես ցանկացել, այնպես էլ վարել են ավտոմեքենաները: Բայց երբ այս տարվա սկզբին նախագահի վերահսկողական ծառայությունը ՀՀ ճանապարհային ոստիկանությունում ստուգումներ անցկացրեց, այդ փաստն ի հայտ եկավ և իրավիճակը զեկուցվեց Սերժ Սարգսյանին:
«Ըստ ամենայնի, դրա արդյունքում էր, որ ՃՈ նախկին պետ Արտակ Հարությունյանը հունիսի 29-ին պաշտոնանկ արվեց, իսկ արդեն հուլիսի 1-ից ՀՀ պաշտոնյաները (ընդհուպ մինչև նախարարներ, փոխնախարարներ) սկսել են ստանալ երթևեկության կանոնների խախտման՝ տարիներ շարունակ կուտակված ակտերն արդեն փաթեթով: Շատերը ստիպված են միլիոնավոր դրամներ վճարել պետբյուջե, հավանաբար ինչ-որ պայմանավորվածություն է խախտվել, դրա համար էլ տուգանքների «սահմանված կարգը» փոխվել է»,-գրել  է թերթը:

«Жоховурд»: Чиновники начали получать накопленные за годы пакеты актов о нарушениях ПДД
Газета «Жоховурд» пишет, что с 2011 высокопоставленные чиновники Армении не получали акты о нарушении ПДД, хотя правонарушения фиксировались. Ситуация изменилась, когда Контрольная служба президента Армении провела проверки в Дорожной полиции, и о ситуации было доложено президенту Сержу Саргсяну.
«По всей видимости, именно в результате этого начальник Дорожной полиции Артак Арутюнян 29 июня был отстранен от занимаемой должности, а с 1 июля чиновники (в том числе, министры и замминистры) начали получать уже целые пакеты накопленных на протяжении лет актов о нарушениях дорожного движения. Многие вынуждены выплачивать в госбюджет миллионы драмов», - пишет издание.