Ա. Սադոյան. Աուդիտ պետք է անցկացնել ոչ միայն ՀԷՑ-ում, այլև՝ ՀԾԿՀ-ում
Ընդհանրապես աուդիտ պետք է անցկացնել ոչ միայն ՀԷՑ-ում, այլև՝ ՀԾԿՀ-ում: Այս մասին այսօր Հանրային խորհրդի՝ հոսանքի սակագնի վերաբերյալ քննարկման ժամանակ ասաց ՀԽ անդամ Արշակ Սադոյանը:
«Այն, ինչ կատարվում է ՀՀ էներգետիկ համակարգում, բացարձակ անթույլատրելի է և պետք է լուծում գտնել` ոլորտը կարգի բերելու համար,- ասաց Արշակ Սադոյանը:
Նրա կարծիքով՝ հիմա ամենակարևորը աուդի արդարացիոերեն անցկացումն է.
«Եթե հանկարծ այս աուդիտի հարցում դաղալություններ, խաբեություններ լինեն, ինչքան էլ  ոստիկանությունը մեղմ լինի, սեպտեմբեր-հոկտեմբերին սպասվում է գերպայթյունավտանգ իրավիճակ»,- ասաց Արշակ Սադոյանը՝ ավելացնելով՝  պետք է խելոք ձևով որոշել՝ ինչ անել էներգետիկ ոլորտում:

Аршак Садоян: Аудит нужно провести не только в «ЭСА», но и в КРОУ
Аудит нужно провести не только в ЗАО «Электрические сети Армении», но и в Комиссии по регулированию общественных услуг РА. Об этом заявил сегодня член Общественного совета Армении Аршак Садоян в ходе обсуждений вопроса повышения тарифов на электроэнергию.
«То, что происходит в энергетической системе Армении абсолютно недопустимо и необходимо найти решения для наведения порядка в этой сфере», - заявил А.Садоян.
По его мнению, сегодня самое важное – это справедливо провести аудит.
«Если вдруг в вопросе проведения этого аудита обнаружится какая-либо нечестность или обман, какую бы терпимость не проявила полиция, в сентябре-октябре ситуация в обществе может стать взрывоопасной», - сказал Аршак Садоян.
По его словам, посему решения по дальнейшим действиям в энергетической сфере должны быть взвешенными и продуманными.