Air Armenia-ն ապահովագրված է սնանկացման վտանգից
«East Prospect Faund»-ը և «Էյր Արմենիա» ՓԲԸ (Air Armenia) հայտնում են, որ օգոստոսի 12-ին իրականացվել է 68.600.000 (վաթսուն ութ միլլիոն վեց հարյուր հազար) ԱՄՆ դոլար ընդհանուր արժեքով արժեթղթերի մուտքը «Էյր Արմենիա» ՓԲԸ բալանս:
Կատարված ներդրումը հանդիսանում է «Էյր Արմենիա» ՓԲԸ-ի սեփականությունը և կարող է տնօրինվել ընկերության կողմից՝ ըստ անհրաժեշտության և նպատակի:
Իրականացված գործարքի արդյունքում «Էյր Արմենիա» ՓԲԸ ձեռք է բերել երաշխիքային միջոց՝ միաժամանակ համալրելով կազմակերպության բալանսը և մեծացնելով նրա կապիտալային արժեքը: Գործարքի գլխավոր ձեռքբերում է հանդիսանում այն, որ այսուհետ հայկական միակ ավիափոխադրող «Էյր Արմենիա» (Air Armenia) ավիաընկերությունը ապահովագրված է համարվում սնանկացման վտանգից և ֆինանսական այլ և այլ ռիսկային իրավիճակներից:
Որպես հավելում նշենք, որ նախորդ տարվա դեկտեմբեր ամսին իրականացված գործարքի համաձայն «East Prospect Fund» հիմնադրամը հանդիսանում է հայկական միակ ավիափոխադրող «Էյր Արմենիա» (Air Armenia) ընկերության 49 տոկոս մասնաբաժնի սեփականատերը:

Компания Air Armenia отныне застрахована от банкротства
«East Prospect Fund» и ЗАО «Эйр Армения» (Air Armenia) сообщают, что 12 августа на баланс ЗАО «Эйр Армения» переведены ценные бумаги на общую сумму в 68 600 000 (шестьдесят миллионов шестьсот тысяч) американских долларов. Об этом говорится в распространенном компаниями заявлении.
Осуществленные инвестиции считаются собственностью ЗАО «Эйр Армения» и компания может распоряжаться ими в собственных целях и по необходимости.
В результате сделки ЗАО «Эйр Армения» приобрело гарантийное средство, пополняя параллельно баланс организации и увеличивая стоимость капитала. Главным достижением сделки является то, что единственный армянский авиаперевозчик «Эйр Армения» (Air Armenia) отныне застрахован от угрозы банкротства и других финансовых рисков.
Отмечается также, что согласно осуществленной в декабре прошлого года сделке, фонд «East Prospect Fund» является собственником 49% акций единственного авиаперевозчика Армении компании «Эйр Армения» (Air Armenia).