Արա Աբրահամյանը ցանկանում է 2017թ.-ին առաջադրել իր թեկնածությունը. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ի փոխանցմամբ՝ Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանն օգոստոսի 12-ին Միացյալ Նահանգներում մոտավորապես 250  հայերի ներկայությամբ՝ ՀԱՅ եկեղեցու ԱՄՆ արևմտյան թեմի առաջնորդարանում հայտարարել է, որ  մտադրություն ունի  2017-ի խորհրդարանական ընտրություններում առաջադրել իր թեկնածությունը։  Վերջինս, իհարկե, չի մանրամասնել, թե ինչպես՝ արդյոք որեւէ կուսակցության միջոցո՞վ:
Նա նշել է, որ ցանկանում է այնպիսի դրական փոփոխություններ մտցնել երկրում, որ ՀՀ նախագահը արտերկիր մեկնելիս և հայրենակիցների հետ հանդիպելիս «սևերես» չլինի։

«Жаманак»: Ара Абрамян намерен баллотироваться на выборах 2017 года
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что президент Союза армян России Ара Абрамян 12 августа в Соединенных Штатах в присутствие порядка 250 армян  заявил в Западной епархии ААЦ в США о том, что собирается выдвинуть свою кандидатуру на парламентских выборах 2017 года.
Однако при этом А.Абрамян не уточнил, каким образом собирается сделать это – баллотироваться от какой-либо партии или в качестве независимого депутата.
Он лишь отметил, что собирается осуществить в стране такие позитивные изменения, чтобы президент во время визитов за границу и встреч с соотечественниками не был бы вынужден "стыдиться" чего-то», - пишет газета.