Սեյրան Օհանյան. Սահմանային իրավիճակը շարունակում է լարված, բայց վերահսկելի մնալ
Սահմանային իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն՝ ավելացնելով, որ չնայած լարվածությանը, այն լիովին վերահսկվում է մեր Զինված ուժերի կողմից.
«Հայկական բանակը, տիրապետելով խնդիրներին, կարողանում է համապատասխան հակահարված տալ և պահպանել սահմանային անդորրը»,- ասաց նախարարը:
Սեյրան Օհանյանի խոսքով՝ այս օրերին հակառակորդը շարունակել է գնդակոծել մեր դիրքերն ականանետերից, ինչպես նաև իրականացրել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձեր, որոնք կանխվել են մեր զինծառայողների կողմից:
«Կրակոցների թիվը մեկ ավելանում, մեկ՝ պակասում: Մեր Զինված ուժերը բոլոր միջոցառումներն իրականացումն են առաջին գծում` հետևում են հակառակորդին, իրականացնում են կանխարգելիչ միջոցառումներ, այնպես որ ժողովուրդը կարող է հանգիստ լինել: Հայկական բանակն իր խնդիրներին տիրապետում է և ինչպես Արցախյան գոյամարտի տարիներին այնպես էլ այսօր՝ կատարում է դրանք փայլուն կերպով»,- ամփոփեց Պաշտպանության նախարարը:

Оганян: Приграничная ситуация продолжает оставаться напряженной
Приграничная ситуация продолжает оставаться напряженной, заявил сегодня журналистам министр обороны Армении Сейран Оганян.
При этом, он отметил, что, несмотря на напряженность, ситуация полностью контролируется армянскими ВС.
«Армянская армия, владея задачами, наносит соответствующий контрудар, сохраняя приграничное спокойствие», - сказал С.Оганян.
По его словам, в эти дни противник обстреливал армянские позиции из минометов, а также осуществил попытки диверсионно-разведывательного проникновения, которые были пресечены.
«Армянские ВС выполняют все поставленные задачи, осуществляет превентивные мероприятия», - отметил С.Оганян.