Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել գեներալ-գնդապետ Գուրգեն Դալիբալթայանի մահվան կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել գեներալ-գնդապետ Գուրգեն Դալիբալթայանի մահվան կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Ցավակցական հեռագրում ասված է.
«Մեծ ցավով տեղեկացա ականավոր ռազմական ու պետական գործիչ, գեներալ-գնդապետ Գուրգեն Հարությունի Դալիբալթայանի մահվան մասին:
Գուրգեն Դալիբալթայանը մեծ ավանդ է ունեցել հայոց բանակի կազմավորման ու զորացման գործում՝ իր անունը թողնելով հայ ժողովրդի նորագույն պատմության մեջ:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Գուրգեն Դալիբալթայանի ընտանիքին, նրա բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին և խոր վշտի այս ծանր պահին մաղթում արիություն ու ոգու կորով»:

Президент НКР направил соболезнования в связи с кончиной генерал-полковника Гургена Далибалтаяна
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной генерал-полковника Гургена Далибалтаяна.
Как сообщили в пресс-службе президента, в телеграмме говорится:
"С большим прискорбием узнал о смерти видного военного и государственного деятеля, генерал-полковника Гургена Арутюновича Далибалтаяна.
Гурген Далибалтаян внес большой вклад в дело формирования и развития армянской армии, навсегда вписав свое имя в современную историю армянского народа.
От имени народа, властей Нагорно-Карабахской Республики и от себя лично выражаю соболезнование и поддержку семье Гургена Далибалтаяна, всем его родным и близким и в этот тяжелый час скорби желаю стойкости и силы духа".