Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության նախագահ Եվգենի Շևչուկին
02/09/2015 11:30
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության նախագահ Եվգենի Շևչուկին: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
«Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների ու անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ և Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության ողջ եղբայրական ժողովրդին` Անկախության 25-րդ տարեդարձի առթիվ:
1990 թվականը ճակատագրական դարձավ Մերձդնեստրի պատմության մեջ: Երկիրը կանգնեց անկախ պետականության կերտման ուղու վրա:
Դա բարդ և փշոտ ճանապարհ էր: Սակայն Մերձդնեստրի ժողովուրդը հերոսաբար հաղթահարեց բոլոր մարտահրավերները, փայլուն հաղթանակներ տարավ, ստեղծեց պետություն՝ ցույց տալով անձնվիրության և հայրենասիրության արժանի օրինակ:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ` հարգարժան Եվգենի Վասիլիի, և Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության ողջ ժողովրդին այս մեծ տոնի կապակցությամբ:

Президент НКР поздравил президента ПМР с  25-летием независимости
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание президенту Приднестровской Молдавской Республики Евгению Шевчуку.
Как сообщили в пресс-службе президента, в телеграмме говорится:
«От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас и весь братский народ Приднестровской Молдавской Республики с 25-летием Независимости.
1990-ый год стал судьбоносным в истории Приднестровья. Страна встала на путь построения независимого государства. Это был сложный и тернистый путь. Но народ Приднестровья героически преодолел все вызовы, одержал блестящие победы, создал государство, показав достойный пример самоотверженности и патриотизма.
Еще раз поздравляю Вас, уважаемый Евгений Васильевич, и весь народ Приднестровской Молдавской Республики с этим большим праздником!