Սերժ Սարգսյանը և Բակո Սահակյանը մասնակցել են Ստեփանակերտում  «Թումոյի» բացմանը
Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության նախագահներ Բակո Սահակյանը և Սերժ Սարգսյանն այսօր մասնակցել են Ստեփանակերտում «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը նշել է, որ նման կենտրոնի գործունեությունը նոր որակ կհաղորդի Արցախում երիտասարդների շրջանում մտավոր ներուժի զարգացմանը և ժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառման գործընթացին:
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Հայ բարեգործական ընդհանուր միությանը, «Սիմոնյան» հիմնադրամին և «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ընկերությանը հայրենանվեր այս նախաձեռնությունն իրականացնելու համար` նշելով, որ դա Արցախի հանրապետությունում մարդկային կապիտալի զարգացման գործում լավագույն ներդրումներից է:
Նշենք, որ միջոցառմանը մասնակցում էին նաև Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, հյուրեր Հայաստանից և արտերկրից:

В Степанакерте открылся Центр креативных технологий «Тумо»
Президенты Республики Арцах и Республики Армения Бако Саакян и Серж Саргсян приняли участие в торжественной церемонии открытия в Степанакерте Центра креативных технологий «Тумо».
Как сообщает пресс-служба президента НКР, президент Саакян отметил, что деятельность такого центра придаст новое качество развитию интеллектуального потенциала арцахской молодежи и процессу применения современных технологий.
Глава государства выразил признательность Aрмянскому общему благотворительному союзу, фонду «Симонян» и компании «Карабах Телеком» за реализацию данной инициативы, охарактеризовав еe как один из лучших инвестиционных проектов в человеческий капитал в нашей республике.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, гости из Армении и из-за рубежа.