Կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի տնտեսական զարգացման վերաբերյալ խորհրդակցություն
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի տնտեսական զարգացումներին վերաբերող խորհրդակցություն, որին մասնակցել են տնտեսական ոլորտի պատասխանատու գերատեսչությունների ներկայացուցիչները: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են տնտեսության ակտիվացմանը, նոր ծրագրերի իրականացմանը, ներդրումների ներգրավմանը, 2015 թվականի պետական բյուջեի կատարման ընթացքին, ինչպես նաև տարածաշրջանային տնտեսական իրավիճակին և հնարավոր զարգացումներին առնչվող հարցեր:
Տեղի է ունեցել մտքերի շահագրգիռ փոխանակություն: Խորհրդակցության ավարտին կառավարության ղեկավարը կարևորել է տնտեսության զարգացման ուղղությամբ համակարգված շարունակական աշխատանքների իրականացումը՝ տնտեսական ակտիվության խթանման նպատակով:

В правительстве Армении состоялось совещание по вопросам экономического развития
Сегодня в правительстве Армении под председательством премьер-министра Овика Абраамяна состоялось совещание по вопросам экономического развития. Как сообщает пресс-служба правительства Армении, в совещании участвовали представители ответственных ведомств экономической сферы.
В ходе совещания обсуждались вопросы, касающиеся активизации экономики, реализации новых программ, привлечения инвестиций, исполнения государственного бюджета на 2015 год, а также экономической ситуации в регионе и возможных развитий.
Между участниками совещания состоялся обмен мнениями. Премьер-министр отметил важность осуществления скоординированных последовательных работ в направлении развития экономики для стимулирования экономической активности.