Նախագահն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան Քեթրին Լիչին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Քեթրին Լիչին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ պաշտոնավարման տարիներին հայ-բրիտանական հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված նրա ջանքերի և արդյունավետ համագործակցության համար, որի արդյունքում երկու երկրների միջև ակտիվացել է քաղաքական երկխոսությունը, զարգացում են ապրել միջխորհրդարանական հարաբերությունները, որոշակի դրական տեղաշարժ է արձանագրվել առևտրատնտեսական հարաբերութուններում: Սերժ Սարգսյանը բարձր է գնահատել նաև դեսպան Լիչի համագործակցությունը Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության հետ: Հանրապետության Նախագահը հաջողություններ է մաղթել Քեթրին Լիչին հետագա գործունեության մեջ, հույս հայտնելով, որ նա այսուհետ էլ կմնա Հայաստանի բարեկամը:
Միացյալ Թագավորության դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ջերմ խոսքերի և իր աշխատանքին տված բարձր գնահատականի համար:
Քեթրին Լիչը վստահեցրել է, որ պաշտոնավարման ընթացքում փորձել է առավելագույն ջանք ներդնել երկկողմ կապերի ամրապնդման համար և հետագա աշխատանքում հնարավորինս կօգտվի Հայաստանում ձեռքբերած կարևոր փորձից՝ այն օգտագործելով նաև ի բարօրություն Հայաստանի և ի նպաստ տարածաշրջանի խաղաղության ու կայունության:

Президент Армении принял посла Великобритании Кетрин Лич
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял Чрезвычайного и Полномочного посла Соединенного Королевства в РА Кетрин Джейн Лич, которая завершает миссию в стране. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
В ходе встречи С.Саргсян поблагодарил посла за приложенные усилия в направлении укрепления армяно-британских отношений и эффективное сотрудничество, в результате которого между странами активизировался политический диалог, развились межпарламентские отношения, зафиксирован определенный позитивный сдвиг и в торгово-экономических отношениях. Глава государства высоко оценил также сотрудничество посла с гражданским обществом Армении. Серж Саргсян пожелал Кетрин Лич успехов в дальнейшей деятельности, выразив надежду, что она останется другом Армении.
Посол Лич в свою очередь поблагодарила президента С.Саргсяна за теплые слова и высокую оценку своей деятельности.
Она заверила, что в ходе дипломатической в Армении пыталась приложить максимум усилий для укрепления двусторонних связей, и будет использовать в своей дальнейшей работе приобретенный в Армении важный опыт, применяя его также во благо Армении и во имя установления мира и стабильности в регионе.