Արծրուն Հովհաննիսյան. Ադրբեջանանն ավելի լավ է մտածի սեփական դատարկվող գյուղերի մասին
Ադրբեջանական կողմը սեփական ինքնախաբեության փոխարեն ավելի լավ է մտածի սեփական դատարկվող գյուղերի ու լցված դիարանների մասին: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մսմուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Մինչև հիմա հայկական կողմի պատասխանները եղել են միայն պաշտպանողական և ադեկտվատ: Հայկական լրատվամիջոցներն, ի տարբերություն ադրբեջանականների՝ կարող են տեսնել թե որտեղ ինչ է կատարվում»,- գրել է նա:
Ավելի ուշ ՊՆ մամուլի քարտուղարը ևս մեկ գրառում է կատարել, որում նշել է՝ երեք օրվա կտրվածքով հայտնի է դարձել ադրբեջանական բանակում 7-8 կորստի մասին:

Арцрун Ованнисян: Азербайджану следовало бы подумать о пустеющих селах
Азербайджанской стороне вместо самообмана следовало бы подумать о пустеющих селах и переполненных моргах. Об этом написал сегодня на своей странице в социальной сети Facebook пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«До сих пор ответные действия армянской стороны были исключительно оборонительными и адекватными. Армянские СМИ, в отличие от азербайджанских, могут увидеть, где и что творится», - написал Арцрун Ованнисян.
Позднее пресс-секретарь министра обороны А.Ованнисян оставил в Facebook еще одну запись.
«Число жертв в азербайджанской армии в результате "удара молнии", обрушенных стен и других несчастных случаев в течение трех дней достигло порядка 7-8 человек», - написал Арцрун Ованнисян.