ՊԲ. Այս շաբաթ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 14000 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, օգոստոսի 30-ից սեպտեմբերի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1000 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60, 82 և 120 մմ-ոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 14000 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
Նշված ժամանակահատվածում հայկական դիրքերի ուղղությամբ, հակառակորդը կիրառել է նաև թուրքական արտադրության TP-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Азербайджан за неделю нарушил режим прекращения огня около 1000 раз
В период с 30 августа по 5 сентября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС было зафиксировано порядка 1000 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно оперативным данным Армии обороны НКР, передовые подразделения азербайджанских сил произвели в направлении армянских позиций из стрелкового оружия разного калибра, в том числе минометов калибров 60, 82 и 120 мм и гранатометов РПГ-7 и АГС -17  более 14000 выстрелов.
В указанный период в направлении армянских позиций противник применил ракетно-артиллерийскую установку типа TP-107 турецкого производства.
Передовые подразделения Армии обороны НКР дали адекватный ответ наступательным действиям противника и предприняли необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций.