Այս գիշեր հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1300 կրակոց
Հոկտեմբերի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 80 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /28 արկ/ և 82 /31 արկ/ մմ-ոց ականանետերից ու  ՀԱՆ-17 /20 արկ/ տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1300 կրակոց:  Այս մասին հայտնում են ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана нарушили режим перемирия более 80 раз
Вооруженные силы Азербайджана 1 октября и в ночь на 2 октября нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики более 80 раз.
Как сообщили в пресс-службе Минобороны НКР, ВС Азербайджана произвели около 1300 выстрелов из различного вида оружия, в том числе из минометов калибра 60 мм (28 снарядов) и 82 мм (31 снаряд), гранатометов АГС-17 (20 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно нести боевое дежурство, осуществляя при необходимости ответные действия.