Այս գիշեր հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց
Հոկտեմբերի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 130 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /107 արկ/ և 82 /16 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից ու ՀԱՆ-17  /70 արկ/ տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 130 раз
ВС Азербайджана 2 октября и в ночь на 3 октября нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС НКР около 130 раз.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, ВС применил оружие различного калибра, в том числе минометы калибра 60 мм (107 снарядов) и 82 мм (16 снарядов), гранатомет «АГС -17» (70 снарядов). В направлении карабахских позиций произведено около 2000 выстрелов.
В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны оперативных действий агрессивные шаги противника были пресечены.