«ՀԷՑ»-ը կգնա առողջացման.  Գագիկ Մակարյան
«ՀԷՑ-ի և Տաշիրի գործարքից կշահի ժողովուդրը»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Հայաստանի գործատուների միության նախագահ Գագիկ Մակարյանը` անդրադառնալով «Տաշիր» ընկերության և  «Հայաստանի էլեկտրացանցեր» ընկերության միջև առուվաճառքի փաստին:
«Հայաստանի գործատուների միության և իմ  վերաբերմունքը դրական է»,- ասաց նա և նշեց, որ այս գործարքով էլէներգիայի ցանցը ազատվեց ռուսական ատկատներով աշխատող համակարգից, կարևոր է նաև այն, որ գնորդը հայ է:
«Տաշիր» իր ներդրումներով կնպաստի համակարգի բարձրացմանը: «ՀԷՑ»-ը կգնա առողջացման, որակը կբարձրանա»,- ասաց Գ. Մակարյանը ու շեշտեց, որ միշտ խոսվել է էլէներգիայի գնի մասին, սակայն որակի մասին չի խոսվել:
Մակարյանը հույս հայտնեց, որ «Տաշիր» ընկերության գնումից հետո  արդեն ուշադրություն կհատկացվի տեխնիկական մասին ու որակին, կփոխի տրանսֆորմատորները, ապահովիչները, քանի որ ՀՀ էլեկտրաէներգիայի որակը չի համապատասխանում միջազգային ստանդարտներին:

Гагик Макарян: В ЭСА будет реализована программа оздоровления
Сделки по продаже ЗАО «Электрические сети Армении» Группе компаний «Ташир» – в  интересах народа. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами председатель Союза работодателей Армении Гагик Макарян.
«Союз работодателей Армении положительно относится к этой сделке», - сказал он.
Г.Макарян отметил, что благодаря сделке электрическая сеть избавиться от работающей по российским откатам системы, кроме того, важно то обстоятельство, что владелец компании – армянин.
«Группа компаний Ташир, благодаря инвестициям, посодействует повышению качества распределительной системы. В ЭСА будет реализована программа оздоровления, улучшится качество снабжаемой электроэнергии», - сказал Г.Макарян.
По мнению Макаряна, в обществе постоянно обсуждаются высокие тарифы на электроэнергию, однако о качестве электроэнергии практически не говорят.
Г.Макарян выразил надежду, что Группа компаний «Ташир» после приобретения ЗАО «Электрические сети Армении» будет уделять внимание техническому состоянию распределительных сетей и качеству снабжаемой электроэнергии. Кроме того, будут заменены трансформаторы и другое электрооборудование, поскольку качество электрической энергии в Армении не соответствует международным стандартам.