Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է ՀԱԿՊ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային
Հոկտեմբերի 4-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային։
Ինչպես փոխանցում են ՀՀ արտգործնախարարությունից՝ հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են Դուշանբեում տեղի ունեցած ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի որոշումների կատարման ընթացքին և քննարկել Կազմակերպությունում Հայաստանի նախագահությանը վերաբերող հարցեր:
Ի լրումն անցյալ շաբաթ Նյու Յորքում կայացած ՀԱՊԿ արտգործնախարարների հանդիպմանը քննարկված Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին ու ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում հրադադարի խախտման հետևանքով ստեղծված իրավիճակին` զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև իրադրությանն առնչվող խնդիրներին։
Կողմերը բարձր են գնահատել Հայաստանում կայացած ՀԱՊԿ Հավաքական խաղաղապահ ուժերի «Անխախտելի եղբայրություն-2015» զորավարժությունները։

Глава МИД Армении принял генсека ОДКБ
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял генерального секретаря Организации договора о коллективной безопасности Николая Бордюжу.
Как сообщили в пресс-службе МИД, в ходе встречи собеседники коснулись хода выполнения решений, принятых на состоявшейся в Душанбе сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ и обсудили вопросы, касающиеся председательства Армении в Организации.
В дополнение к состоявшимся на прошлой неделе в Нью-Йорке на встрече глав МИД ОДКБ обсуждениям обстановки, сложившейся в результате нарушения режима прекращения огня на границе Армении и Азербайджана и карабахско-азербайджанской линии соприкосновения, собеседники коснулись вопросов, связанных с ситуацией.
Стороны высоко оценили прошедшие в Армении военные учения миротворческих сил ОДКБ «Нерушимое братство-2015».