Վարչապետն ընդունել է Հայաստանում Բելառուսի նորանշանակ դեսպանին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բելառուսի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին: Այս մասին հայտնում են Կառավարությունից:
Վարչապետը շնորհավորել է Իգոր Նազարուկին՝ դեսպանի պաշտոնն ստանձնելու առթիվ և հաջողություն մաղթել դիվանագիտական առաքելության մեջ: Վարչապետը բարձր է գնահատել հայ-բելառուսական միջպետական հարաբերությունները և համոզմունք հայտնել, որ դեսպան Նազարուկն իր աշխատանքով կնպաստի քաղաքական, տնտեսական, հումանիտար և այլ ոլորտներում համագործակցության էլ ավելի ամրապնդմանը և խորացմանը:
Իգոր Նազարուկը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին ընդունելության համար և հավաստիացրել, որ պաշտոնավարման ընթացքում կգործադրի ամեն ջանք՝ տարբեր ոլորտներում փոխգործակցությունը խորացնելու և երկկողմ կապերն առավել սերտացնելու ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-բելառուսական տնտեսական հարաբերությունների ակտիվացման, առկա ներուժի լիարժեք օգտագործման, Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում համագործակցության ընդլայնման հարցերի շուրջ: Այս համատեքստում երկուստեք կարևորվել է Տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-բելառուuական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի աշխատանքը:

Премьер-министр Армении обсудил с посолом Беларуси активизацию двусторонних отношений
Премьер-министр Армении Овик Абраамян сегодня принял новоназначенного посла Беларуси в РА Игоря Назарука. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Премьер-министр высоко оценил армяно-белорусские межгосударственные отношения и выразил уверенность в том, что посол Назарук своей деятельностью будет способствовать дальнейшему укреплению и углублению сотрудничества в политической, экономической, гуманитарной и других сферах.
Игорь Назарук в свою очередь заверил, что в течение своей дипломатической миссии он приложит все усилия для углубления взаимодействия в разных сферах и дальнейшего сближения двусторонних связей.
В ходе встречи собеседники обменялись мнениями по поводу активизации армяно-белорусских экономических отношений, полноценной реализации существующего потенциала, расширения сотрудничества в рамках Евразийского экономического союза (ЕАЭС). В данном контексте стороны отметили важность работы совместной межправительственной комиссии по вопросам экономического сотрудничества.