Մի հատ էլ Կիսիլյով հրավիրեք, որ էշ-էշ դուրս տա. Ալեքսանդր Արզումանյան
ԱԺ-ում, երբ քննարկվում էր Հանրային հեռուստատեսության 2014 թվականի գործունությունը, ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը հայտարարեց, որ վերջին շրջանում շատ է դրվատանքի խոսքեր շռայլում ՀՌԱՀ խորհրդի նախագահ Ռուբեն Ջաղինյանի հասցեին: «Այդ խոսքերը հետ չեմ վերցնում, քանի որ առաջընթաց է նկատվում նաև ԱԺ աշխատանքների լուսաբանման հետ կապված»,- հավելեց պատգամավորը:
Լրացնելով միտքը՝ պատգամավորը շեշտեց, որ Հանրային հեռուստատեսության գաղափարական բաղադրիչում նկատելի են դրական տեղաշարժեր, բայց, իր կարծիքով, դա դեռ բավարար չէ համապատասխան վարկանիշ ապահովելու համար: «Լրջությունը և պետականությունը  տեսնում եմ, բայց դա բավարար չէ: Հանրային հեռուստաընկերությունը պետք է արձագանքի մեր պետութան առջև կանգնած տարբեր խնդիրներին ու մարտահրավերներին»,- ասաց պատգամավորը՝ ընդգծելով, որ Հանրային հեռուտստանկերության եթերից բացակայում է հիմնականում ազատությունը: Այստեղ նա օրինակ բերեց ռուսական հեռուստաընկերությունների օրինակը:
Պատգամավոր Մ. Մելքումյանի ելույթին, որը չէր ավարտվել, միջամտեց պատգամավոր Ալեքսանդր Արզումանյանը, ում, կարծես, դուր չէր եկել Միքայել Մելքումյանի դիտարկումներն ու օրինակները: «Մի հատ էլ Կիսիլյով հրավիրեք, որ էշ-էշ դուրս տա»,- հեգնեց Ա. Արզումանյանը:
«Պարոն Արզումանյան, ձեզ չի սազում: Ձեր հերթը երբ գա, կարող եք խոսել»,- միջամտեց  ԱԺ փոխխոսնակ Էդուրարդ Շարմազանովը:
«Մի՛ խանգարեք հա: Պարոն Արզումանյան, չհասկացա, ի՞նչ եք ոգևորվել, ձեզ կորեկտ պահեք ու սրանից հետո ոչ մի բան էլ չանեք»,- ասաց Մ. Մելքումյանը:
«Պարոն Արզումանյան, այստեղ կա նիստ վարող և 131 պատգամավոր: Յուրաքանչյուր պատգամավորի կարող է դուր չգալ մեկ այլ պատգամավորի կարծիքը, բայց դա իրավունք չի տալիս ինչ-որ մեկին ռեպլիկ անելու: Հարգեք միմյանց, ձեզ չի սազում»,- կարգի հրավիրեց Շարմազանովը:

Деятельность ОТА – стала причиной бурного спора между Арзуманяном и Мелкумяном
Сегодня в ходе обсуждения отчета о деятельности Общественного телевидения за 2014г. в парламента Армении депутат от фракции «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян высоко оценил перемены в эфире «Первого канала».
М.Мелкумян отметил, что в идеологической составляющей заметны позитивные подвижки, однако этого пока недостаточно для обеспечения соответствующего рейтинга.
«Я вижу серьезность работы в интересах государственности, однако этого недостаточно. Общественное телевидение должно реагировать на имеющиеся в нашем государстве различные проблемы и вызовы», - сказал депутат, отметив, что в данном случае несколько не хватает свободы.
Парламентарий посоветовал обеспечить плюрализм мнений в эфире Общественного телевидения, чтобы открыто озвучивалась разными деятелями также критика в адрес властей. В пример депутат привел российский «Первый канал».
Это заявление вывело из себя Александра Арзуманяна, который возмущенно отметил: «Вы еще приведите туда Дмитрия Киселева (гендиректор МИА «Россия сегодня». – примеч. ред.), пускай несет свой бред».
«Погодите минутку, не мешайте, чего это вы воодушевились, г-н Арзуманян? Ведите себя корректно и впредь не воодушевляйтесь так!» - посоветовал в ответ коллеге М.Мелкумян.
Последовавший спор между депутатами попытался уладить вице-спикер парламента Эдуард Шармазанов.
«Г-н Арзуманян, вам не к лицу подобное поведение. Здесь 131 депутат, и заявления каждого из них не могут нравиться всем, но это не дает права делать реплики с места. Прошу проявлять взаимное уважение. Не к лицу вам это, ни вам, ни Мелкумяну», - сказал вице-спикер.