Կրթության վարչության պետը սեփական կնոջն է պարգևի ներկայացրել
«Հրապարակում» կարդում ենք. «Լոռու մարզի կրթության համակարգի աշխատողներն այս օրերին իրար հանդիպելիս զվարճալի լուր են միմյանց փոխանցում. «Բա չեք ասի՝ կրթության վարչության պետ Մինասը կնոջը մեդալ է տվել»։
Բանն այն է, որ մարզպետարանի կրթության վարչության պետ Մինաս Սայադյանի կինը Վանաձորի թիվ 11 ավագ դպրոցի տնօրեն Նարինե Սահակյանն է, ով նախօրեին՝ Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ, որպես լավագույն մանկավարժ, կրթության և գիտության նախարարության հուշամեդալով է պարգևատրվել։
Ու թեև պարգևատրողն Արմեն Աշոտյանն է, իսկ Նարինե Սահակյանն էլ վաղուցվանից է տնօրեն աշխատում՝ անգամ այս պոստում փոխարինել է մորը, սակայն վանաձորցի մանկավարժներն առնվազն ծիծաղելի են համարում, որ կրթության վարչության պետը սեփական կնոջն է պարգևի ներկայացրել»։

«Грапарак»: Начальник управления по образованию наградил медалью свою супругу
Газета «Грапарак» пишет, что сотрудники системы образования Лорийской области в эти дни при встрече сообщают друг другу курьезную новость: «Знаете, начальник управления по образованию Минас наградил свою жену медалью».
«Дело в  том, что супруга начальника управления по образованию областной администрации Минаса Саядяна – директор ванадзорской начальной школы №11 Нарине Саакян – была накануне награждена медалью министерства образования и науки по случаю Дня учителя.
И хотя награды были присуждены министром образования Арменом Ашотяном, а Нарине Саакян уже давно работает директором – и даже успела сменить на этом посту свою мать – ванадзорские педагоги считают как минимум забавным то, что начальник управления по образованию представил к награде свою же супругу», - отмечает издание.