ԲՀԿ-ն կարող է պայքարի մեջ մտնել և պատվով դուրս գալ մրցակցությունից. Վահե Էնֆիաջյան
«Ես ավելի քան համոզված եմ, որ «Բարգավաճ Հայաստանը» ներկայանալի և պատվով դուրս կգա հաջորդ ընտրական մրցապայքարում»,- «Ազատություն» ՌԿ-ի  Facebook-յան ասուլիսի  ժամանակ, պատասխանելով հարցին, թե քանի՞ տոկոս ձայն կարող է հավաքել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը, եթե մեկ ամիս հետո լինեն խորհրդարանական ընտրություններ, ասաց խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը:
Նրա համոզմամբ՝  ոչ մի քաղաքական ուժ կամ գործիչ ընտրություններից առաջ թեև չի կարող վերջնական կանխատեսել, թե ինչ հավակնություններ կարող է ունենալ, բայց այսօր էլ ԲՀԿ-ն  մնում է այն դիրքերում, որտեղ կար առաջ:
«ԲՀԿ-ն ինչպես նախկինում, այսօր էլ բարձր հեղինակություն ունի, բայցի այդ՝ ԲՀԿ պատգամավորները ներկայանալի են, իսկ կուսակցության ծրագրային մոտեցումները՝ հասարակության համար՝ ընդունելի: Իսկ թե ինչ պատկեր կլինի  ընտրությունների արդյունքում, զերծ կմնամ ընդհանուր գնահատական տալուց: Երկար ժամանակ չի մնացել: Մեծ հաշվով մենք այսօր էլ այն գործունակ միավորն ենք, որը կարող է այս պայքարի մեջ մտնել և պատվով դուրս գալ: Ես ավելի քան համոզված եմ նրանում, որ ԲՀԿ-ն ներկայանալի պատվով դուրս կգա այդ մրցակցությունից»,-ասաց նա:

Ваге Энфиаджян: «Процветающая Армения» может вступить в избирательную борьбу и с честью выйти
Партия «Процветающая Армения» наберет в ходе следующей избирательной компании солидное число голосов. Об этом заявил в ходе фейсбуковской пресс-конференции в эфире Радио Азатутюн секретарь парламентской фракции «Процветающая Армения» Ваге Энфиаджян, отвечая на вопрос, какой процент голосов может набрать партия, если парламентские выборы состоятся через месяц.
По его убеждению, хотя ни одна политическая сила или деятель не могут до выборов точно прогнозировать, какие результаты будут иметь, однако сегодня партия «Процветающая Армения остается на тех же позициях, что и прежде.
«Партия "Процветающая Армения" как раньше, так и сейчас имеет высокий авторитет, кроме того, депутаты ППА – пользуются авторитетом, а программные подходы партии – приемлемы для общества. Я воздержусь от общих оценок о том, какая картина сложится по итогам выборов. По большому счету, мы и сегодня – действующая единица, которая может вступить в эту борьбу и выйти с честью. Я более чем уверен, что партия "Процветающая Армения" выйдет из этой конкуренции с честью и солидным числом голосов», - заявил Ваге Энфиаджян.