Բակո Սահակյան. Հանցավորության դեմ պայքարը պետք է լինի հետևողական
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է Ոստիկանության ծառայողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի մամուլի գրասենյակը։
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է համակարգի աշխատակիցներին ու վետերաններին և պետական պարգևներ ու կոչումներ շնորհել մի խումբ ծառայողների:
Իր խոսքում Բակո Սահակյանը նշել է, որ հանցավորության դեմ պայքարը պետք է լինի հետևողական ու կրի շարունակական բնույթ՝ հավելելով, որ այն անձնակազմից պահանջում է լուրջ պատրաստվածություն ու արհեստավարժության բարձր մակարդակ, նվիրվածություն եւ պատասխանատվություն ծառայողական պարտականությունները կատարելու ընթացքում:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ համակարգի առջև ծառացած խնդիրները եղել են և կմնան պետության ուշադրության կենտրոնում, և իշխանությունները կանեն հնարավորը ոստիկանների աշխատանքային ու սոցիալական պայմանների բարելավման ուղղությամբ:

Президент НКР: Борьба с преступностью должна быть последовательной
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня принял участие в торжественном мероприятии, организованном по случаю Дня служащего полиции. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Глава государства поздравил полицейских и ветеранов системы, вручил государственные награды и звания группе служащих.
В своем слове президент отметил, что борьба с преступностью должна быть последовательной и носить непрерывный характер, добавив, что это требует от личного состава серьезной подготовки и высокого уровня профессионализма, преданности и ответственности в ходе выполнения служебных обязанностей.
Бако Саакян подчеркнул, что задачи, стоящие перед системой, находились и будут находиться в центре внимания государства, и власти сделают все возможное для улучшения рабочих и социальных условий полицейских.