Սեյրան Օհանյան. Եթե ռուսական ռազմաբազայում լինում են խախտումներ, պատասխանատուները պետք է պատժվեն
Եթե ռուսական 102-րդ ռազմաբազայում լինում են խախտումներ՝  մեղավորները պետք է պատասխանատվույան ենթարկվեն: Այս մասին այսօր ԵՊՀ-ում հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Լրագրողների դիտարկմանը, որ ռուս զինծառայողները  պարբերաբար անհանգստացնում են Գյումրու բնակիչներին, ի՞նչ քայլեր են ձեռնարկվում իրավիճակը փոխելու ուղղությամբ, նախարարը պատասխանեց.
«Մենք 102-րդ ռազմաբազայի հետ համագործակցում ենք, 102-րդ ռազմաբազան մտնում է միացյալ զորախմբի կազմի մեջ, և մեր համագործակցության շրջանակներում մենք անընդհատ աշխատանքներ տանում ենք ոչ միայն մեր օպերատիվ-մարտական պատրաստության պլանն իրագործելիս, այլ նաև մեր հարաբերությունների շրջանակներում, հատկապես, նաև տեղի բնակչության հետ կապի ամրապնդման ուղղությամբ»,- ասաց Սեյրան Օհանյանը:

Оганян: Ответственные за нарушения на 102-й военной базе должны привлекаться к ответственности
Если на 102-й Российской военной базе допускаются нарушения, то виновные должны привлекаться к ответственности. Об этом заявил сегодня в беседе с журналистами министр обороны Армении Сейран Оганян после встречи в Ереванском государственном университете с профессорско-преподавательским составом и студентами.
На замечание журналистов о том, что в Гюмри периодически происходят инциденты с участием российских военнослужащих, которые доставляют жителям города серьезное беспокойство, какие действия предпринимаются для изменения ситуации, министр ответил:
«Мы сотрудничаем с 102-й военной базой, 102-ая военная база входит в состав Объединённой группировки войск, и в рамках нашего сотрудничества мы постоянно ведем работы не только при реализации плана оперативно-боевой подготовки, но и в плане наших отношений, особенно, в направлении укрепления связи с населением», - сказал Сейран Оганян.