Բակո Սահակյանն ընդունել է Գալուստ Սահակյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 11-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությանը` խորհրդարանի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորությամբ:
Արցախի նախագահի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից տեղեկացնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջև կապերի խորացմանն ու զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ ՀՀ և ԼՂՀ խորհրդարանների միջև փոխգործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա՝ հույս հայտնելով, որ արձանագրված դրական դինամիկան կպահպանվի նաևապագայում:

Президент НКР принял спикера парламента Армении  Галсуста Саакяна
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня принял делегацию Национального собрания Армении во главе с председателем парламента Галустом Саакяном. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся углубления и развития связей между законодательными органами двух армянских республик.
Президент Саакян с удовлетворением отметил, что взаимодействие парламентов Армении и НКР находится на высоком уровне, выразив надежду, что положительная динамика сохранится и в будущем.