Գալուստ Սահակյանն այցելել է ԼՂՀ պաշտպանական բանակի տանկային զորամաս
ՀՀ Աժ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում փետրվարի 12-ին այցելել է ԼՂՀ պաշտպանական բանակի տանկային զորամասերից մեկը:
ԱԺ պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ Գալուստ Սահակյանի այցելության հիմնական նպատակն էր տեղում ծանոթանալ զինված ուժերի մարտական պատրաստվածությանը, մարտական հենակետում հերթապահության կազմակերպմանը, բանակային ընթացիկ աշխատանքներին, զինծառայողների սննդակարգին:
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի հետ ծավալված անկաշկանդ զրույցի ընթացքում զինծառայողները նշել են, որ միշտ պատրաստ են արժանի հակահարված հասցնել հակառակորդին:
Օրենսդիր մարմնի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել սպաներին և զինվորականներին անձնվեր ծառայության համար:
Նա իր երախտագիտության խոսքն է ուղղել զինծառայողներին, ովքեր, դիմակայելով հակառակորդի սադրանքներին, ապահովում են մեր երկրի խաղաղությունը:

Спикер парламента Армении посетил одну из воинских частей АО НКР
В рамках рабочего визита в Нагорно-Карабахскую Республику возглавляемая спикером парламента Армении делегация посетила накануне одну из воинских частей Армии обороны НКР.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, основная цель визита – на месте  ознакомиться с боевой готовностью Вооруженных сил, организацией боевого дежурства, текущими армейскими работами, питанием военнослужащих.
Спикер парламента Армении обошел территорию воинской части, ознакомился с условиями быта военнослужащих.
В беседе с председателем парламента Армении военнослужащие отметили, что всегда готовы дать достойный ответ противнику. Глава парламента Армении поблагодарил офицеров и военнослужащих за самоотверженную службу.
Галуст Саакян выразил признательность всем военнослужащим, которые предотвращают провокации противника, обеспечивая мир в стране.