Ավտոբուսի պայթյունից տուժած 14 և 15 տ. պատանիների վիճակը կայուն է, հղի կնոջը՝ բավարար
Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնում գտնվող  ավտոբուսի պայթյունից տուժած 14 և 15 տարեկան պատանիների առողջական վիճակը կայուն է, երկուսն է գիտակցության մեջ են:  Ինչպես փոխանցում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից՝ տղաներին կատարվել է վերքերի մշակում, օտար մարմիննների հեռացում,  ինչպես նաև այլ  գործողություններ: Նման  խորը վերքերի դեպքում  առկա է առաջնային ինֆեկցիայի ներթափանցման վտանգ: Բուժօգնությունն այս փուլում ուղղված է վարակների  կանխարգելմանը:
Այսօրվա տվյալներով` «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոնի տարբեր  բաժանմունքներում  բուժում է  ստանում  պայթյունից տուժած 3 քաղաքացի, որոնց վիճակը բժիշկները  գնահատում են լավ:  Նրանցից մեկը`  14-ամյա աղջիկը, պատրաստվում է դուրս գրման:
Բժշկական հաստատությունից երեկ դուրս է գրվել նաև  62-ամյա կինը, ով  պատահարից ժամեր անց էր տեղափոխվել հիվանդանոց:
Վերարտադրողական առողջության, պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի հանրապետական ինստիտուտում բուժումը  շարունակում է վթարից տուժած 37-ամյա հղի կինը:  Նրա առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար: Նա ունի սալջարդեր, արյունազեղումներ, որոնք երկրորդային են, այս պահին առաջնային է հղիության պահպանումը: Պտուղը չի տուժել, սակայն հետագա հետսթրեսային բարդություններից խուսափելու համար անհրաժեշտ է մշտական հսկողություն: Պարբերաբար կազմակերպվում են նաև նեղ մասնագիտական` ակնաբույժի, նյարդաբանի խորհրդատվություններ: Ներկա դրությամբ կնոջ և  պտղի կյանքին  վտանգ չի սպառնում:

Минздрав Армении: Состояние здоровья пострадавших при взрыве в автобусе подростков стабильное
Состояние здоровья находящихся в ереванском медицинском центре «Сурб Аствацамайр» двух подростков 14 и 15 лет, пострадавших 25 апреля в результате взрыва в пассажирском автобусе, оценивается как стабильное. Как передает пресс-служба министерства здравоохранения Армении, они находятся в сознании.
«Юношам были проведены процедуры по обработке ран, удалению инородных тел и др. При подобных глубоких ранах существует угроза проникновения первичной инфекции. На этой стадии медицинская помощь пострадавшим подросткам направлена на профилактику инфекций», - сообщает Минздрав Армении.
Согласно сегодняшним данным, в различных отделениях Республиканского медицинского центра «Армения» продолжают лечение трое пострадавших в результате взрыва в автобусе, их состояние оценивается как «хорошее». А пострадавшая 14-летняя девочка готовится к выписке из больницы.
Из медицинского центра «Армения» накануне была выписана пострадавшая 62-летняя женщина, которая самостоятельно покинула место происшествия, однако позднее ее самочувствие ухудшилось, и она обратилась в службу Скорой помощи и была доставлена в больницу.
Одна из пострадавших – 37-летняя беременная пассажирка – продолжает лечение в Республиканском институте репродуктивного здоровья, перинатологии, акушерства и гинекологи. На данный момент жизнь женщины и ребенка вне опасности. Ее состояние здоровья оценивается как удовлетворительное. Плод не пострадал, однако во избежание дальнейших постстрессовых осложнений необходим постоянный контроль специалистов.
Контроль за состоянием здоровья пострадавших находится в центре внимания непосредственно главы Минздрава Армении Армена Мурадяна.