«Էրեբունի-Երևանի» ծախսերը կրճատելով՝ ֆինանսական աջակցություն կտրվի զոհված և վիրավոր զինծառայողների ընտանիքներին
02/05/2016 16:54
Երևանաբնակ զոհված զինծառայողների ընտանիքներին կտրվի 1,5 մլն դրամի ֆինանսական աջակցություն: Նման որոշում կայացվել է Երևանի քաղաքապետարանում՝ խորհրդակցության ժամանակ:
«Հաշմանդամություն ձեռքբերած երևանաբնակ զինծառայողների ընտանիքները կստանան 1 միլիոն դրամ, իսկ վիրավորների ընտանիքները՝ 500 հազարական դրամ»,- ասված է քաղաքապետարանի հաղորդագրությունում:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի խոսքով՝ որոշվել է կրճատել մասնավորապես «Էրեբունի-Երևան» տոնակատարության համար նախատեսված ֆինանսական միջոցները, որի հաշվին էլ կիրականացվի դրամական աջակցությունը ընտանիքներին:
«Ի դեպ արդեն իսկ ամփոփվում են զոհված երևանաբնակ զինծառայողների`վարձով ապրող, բնակարանի կարիք ունեցող ընտանիքների ուսումնասիրման արդյունքները: Առաջիկա օրերին հստակ կունենանք ցանկը և կնախապատրաստենք ավագանու համապատասխան որոշումների նախագծեր, ինչը, համոզված եմ, ավագանու հաջորդ նիստում կհաստատենք և տվյալ ընտանիքներին կապահովենք բնակարաններով»,– ասել է Տարոն Մարգարյանը:

Часть средств для празднования «Эребуни-Ереван» перенаправлена на поддержку семей военнослужащих
Семьям погибших военнослужащих, живущих в Ереване, будет предоставлена финансовая помощь в размере 1,5 млн. драмов. Решение об этом принято сегодня в ходе очередного рабочего совещания в мэрии Еревана.
«Проживающие в Ереване военнослужащие, получившие инвалидность, получат 1 млн драмов, а семьи раненых военнослужащих – 500 тысяч драмов. Уверен, вы согласитесь с тем, что это меньшее, что мы должны сделать для наших военнослужащих и их семей», - сказал мэр Тарон Маргарян.
Мэр Еревана отметил, что финансовая поддержка семьям будет оказана за счет сокращения финансовых средств, предусмотренных для празднества «Эребуни-Ереван».
«Уже обобщаются данные о снимающих квартиры и нуждающихся в жилье семьях погибших военнослужащих. В ближайшие дни будет составлен окончательный список, мы подготовим соответствующие проекты решений Совета старейшин Еревана, которые, по моему убеждению, утвердим на очередном заседании Совета и тем самым обеспечим эти семьи квартирами», - подчеркнул Тарон Маргарян.