Արծրուն Հովհաննիսյան. Ես հերքում եմ Հայաստանում զորահավաքի մասին լուրերը
Հայաստանի Հանրապետությունում չի կարող լինել զորահավաք, եթե մենք այդ մասին չենք հայտարարել: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նա ևս մեկ անգամ հորդորեց՝ զորահավաքին ու առհասարակ ռազմական ոլորտի իրադարձություններին այս օրերին չանդրադառնալ՝ հիմնվելով «սեփական աղբյուրների», քննարկումների ու չճշտված տեղեկությունների վրա:
«Զորահավաքի վերաբերյալ տեղեկությունները ես երեկ արդեն հերքել եմ ու հիմա էլ եմ հերքում: Եթե զորահավաք սկսելու որոշում կայացվի, դրա մասին համապատասխան հայտարարություն կլինի»,- ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Минобороны Армении опровергает информацию о мобилизации
В Армении не может быть мобилизации, если мы об этом не объявляли, заявил сегодня на пресс-конференции пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Он призвал не обсуждать в эти дни вопросы мобилизации и события военной сферы в целом, основываясь на "собственных источниках", разговорах и неуточненной информации.
“Вчера я уже опроверг информацию о мобилизации и сейчас также опровергаю. Если будет принято решение о мобилизации, будет сделано соответствующее заявление”, - сказал Арцрун Ованнисян.