ԱՄՆ նախագահի մրցապայքարից հանրապետական Քրուզի դուրս գալը Թրամփն անվանել է խիզախ քայլ
Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը մեկնաբանել է  նախագահական մրցապայքարից իր մրցակից  Թեդ Քրուզի դուրս գալը:  Այդ մասին հայտնում է ИнтерФакс-ը:
«Մենք այսօր ունենք ապշեցուցիչ հաղթանակ: Չեմ կարող ասել Քրուզն ինձ հավանում է թե ոչ, բայց նա շատ լավ մրցակից էր: Նա կանգուն և խելացի տղա է»,- հայտարարել է Թրամփն իր կողմնակիցներին:
Ավելի վաղ հայտնի է դարձել, որ հանրապետական  Թեդ Քրուզը հայտարարել է նախագահի մրցապայքարից հրաժարվելու ցանկության մասին այն բանից հետո, երբ Ինդիանա նահանգում պրայմերիզին անհաջողություն է ունեցել:

Трамп назвал выход Круза из президентской гонки смелым поступком
Кандидат на выдвижение в президенты от Республиканской партии США Дональд Трамп прокомментировал выход своего соперника, сенатора от штата Техас Теда Круза из президентской гонки, назвав поступок сенатора "очень смелым". Об этом сообщает Интерфакс.
"У нас сегодня грандиозная победа. Не знаю, нравлюсь ли я Крузу или нет, но он чертовский конкурент. Он стойкий, умный парень ", - заявил Трамп сторонникам.
Ранее стало известно, что республиканец Тед Круз заявил о нежелании дальше бороться за пост президента США после провала на праймериз в Индиане.