Էդվարդ Նալբանդյան. Ադրբեջանը շփման գծի ողջ երկայնքով կենտրոնացնում է ծանր զինտեխնիկա
Ադրբեջանը շարունակում է զինադադարի խախտումները, հայտարարել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
«Ադրբեջանը շփման գծի ողջ երկայնքով կենտրոնացնում է ծանր զինտեխնիկա և զորքեր, առավել ուժգնացնելով իր ռազմատենչ հռետորաբանությունը և իրականացնելով սադրիչ քարոզչություն միջազգային հարթակում», - ասել է Է.Նալբանդյանը ԵՄ Արևելյան գործընկերության և Վիշեգրադյան քառյակի ԱԳ նախարարների հանդիպմանը:
Նրա խոսքով, Ադրբեջանը փորձում է հայկական կողմին մեղադրել այն ամենում, ինչ հենց ինքն է անում՝ այդպիսով փորձելով հող նախապատրաստել նոր ռազմական հարձակումների համար, որոնք կարող են ունենալ անկանխատեսելի հետևանքներ ողջ տարածաշրջանի համար:

Глава МИД Армении: Азербайджан размещает тяжелую военную технику по всей линии соприкосновения
Азербайджан продолжает нарушать режим прекращения огня, заявил министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян.
«Азербайджан сосредотачивает по всей протяженности линии соприкосновения тяжелую военную технику и войска, все более нагнетая свою воинственную риторику и проводя провокационную пропаганду на международной арене», - заявил Эдвард Налбандян на заседании глав МИД стран-членов Восточного партнерства и Вышеградской четверки.
По его словам, Азербайджан пытается обвинить армянскую сторону во всем том, что делает сам, пытаясь тем самым подготовить почву для новых военных нападений, которые могут иметь непредсказуемые последствия для всего региона.