Ավագ և կրտսեր Բուշերը չեն աջակցի Թրամփին
ԱՄՆ-ի կենդանի մնացած հանրապետական նախագահներ` ավագ և կրտսեր Բուշերը հայտարարել են , որ չեն աջակցելու հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփին:
The Guardian-ի փոխանցմամբ` երկու նախկին նախագահները չեն մասնակցելու և չեն մեկնաբանելու Դոնալդ Թրամփի նախընտրական քարոզարշավը:
Պարբերականում նշվում է, որ 91-ամյա Բուշը երկար ժամանակ է ինչ հեռու է քաղաքականությունից, և միայն որպես բացառություն մի քանի հայտարարություններով է հանդես եկել Ջեբ Բուշի թեկնածության օգտին:
Նախկին ԱՄՆ նախագահների այս որոշումը անձնական բնույթ ունի: Բանն այն է, որ  Ջորջ Ու. Բուշի եղբայր`Ջեբ Բուշը իր թեկնածությունն էր դրել 2016 թ.-ի ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին, սակայն հաջողության չէր հասել, փոխանցում է «Интерфакс»-ը: Բացի այդ, Ջեբ Բուշը իր քարոզարշավի ժամանակ պարբերաբար հալածանքների էր ենթարկվում Թրամփի կողմից:

Старший и младший Буши не поддержат Трампа в президентской гонке
Ни 41-й президент США Джордж Герберт Уокер Буш, ни его сын, 43-й президент США Джордж Уокер Буш не намерены поддерживать кандидатуру Дональда Трампа, который остался единственным претендентом на пост американского президента от Республиканской партии.
Как сообщает The Guardian со ссылкой на заявление пресс-секретаря обоих Бушей, бывшие президенты не будут ни в какой форме участвовать в предвыборной кампании, комментировать вероятную номинацию Трампа от их партии они также не намерены, передает «Интерфакс».
Как отмечается, 91-летний Буш-старший вообще давно отошел от политики и лишь в виде исключения сделал несколько заявлений в связи с участием другого своего сына – Джеба Буша – в президентской гонке.
Между тем, Трамп остался единственным кандидатом в президенты от Республиканской партии. Проиграв ему на праймериз в большинстве штатов, все остальные республиканцы вышли из гонки. При этом Трамп не исключил возможности выдвижения кандидатом в вице-президенты США своего бывшего соперника Джона Кейсика.