ԼՂՀ անկախության ճանաչումն առաջիկայում նոր թափ է ստանալու. ՀԺ
ԼՂՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը «Հայկական ժամանակ»-ի թղթակցին ասել է, թե կարծում է, որ առաջիկայում ԼՂՀ անկախության ճանաչումը նոր թափ է ստանալու:
ԼՂՀ ԱԳ նախարարն էլ ասել է, թե առաջիկայում միջազգային ճանաչման շարանի ականատեսը կլինենք: «Դա թույլ կտա ապահովել բանակցային գործընթացի անդառնալիությունը»,- «Ազատությանը» ասել է ԱԳ նախարար Կարեն Միրզոյանը:
Իր հերթին ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը երեկ «ՌԻԱ Նովոստիին» ասել է, որ ԼՂ հարցով առաջիկայում ծրագրվում է հանդիպում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների մասնակցությամբ. «Ծրագրում ենք, որովհետև գործը այդպիսի առանձնահատուկ ուշադրություն է պահանջում: Համաձայնեցնում ենք կողմերի հետ, շուտով, հավանաբար, կլինի առաջիկա հանդիպումը համանախագահների, կողմերի մասնակցությամբ»,- ասել է Լավրովը»:

«Айкакан жаманак»: Признание Нагорного Карабаха получит новый импульс
В ближайшее время процесс международного признания независимости Нагорного Карабаха получит новый импульс. Об этом заявил пресс-секретарь президента Карабаха Давид Бабаян газете «Айкакан жаманак».
Глава МИД республики Карен Мирзоян, в свою очередь, заявил, что в ближайшее время будет череда международных признаний. «Это позволит обеспечить необратимость переговорного процесса», - заявил он радио «Свобода».
Известно также, что министр иностранных дел РФ Сергей Лавров заявил накануне РИА Новости, что в ближайшее время  планируется встреча по вопросу Нагорного Карабаха с участием сопредседателей Минской группы ОБСЕ. «Планируем, поскольку дело требует особого внимания. Идет согласование со сторонами, вероятно, вскоре состоится встреча с сопредседателями при участии сторон», - сказал глава МИД.