Նաիրիտի վերագործարկման մասին նորություն կլինի մինչև հունիսի 16-ը. Նախարար
Նաիրիտ գործարանի վերագործարկման վերաբերյալ մեր ռուս գործընկերներից նորության ենք սպասում մինչև հունիսի 16-ը: Այս մասին ասաց ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Լևոն Յոլյանը:
Հիշեցնենք, որ գործարանի աշխատակիցները դժգոհություններ են հայտնել նաև գործարանի վերագործարկման նպատակով նախարարությունում ստեղծված աշխատանքային խմբի գործունեությունից: Նախարարը, սակայն, հավաստիացրեց, որ այսօր էլ մարդիկ աշխատում են այդ աշխատանքային խմբի հետ:
«Նաիրիտի գործով աշխատանքային խմբում ընդգրկված են գործարանի կողմից երաշխավորված բոլոր մասնագետները: Այսօր էլ այդ մարդիկ այդ խմբի հետ աշխատում են»,- ասաց նա:
Նախարարը վստահեցրեց նաև, որ առաջարկությունների դեպքում հանդիպում են առանձին իր հետ, որտեղ միշտ քննարկում են հարցեր: «Փորձում ենք ինչ-որ առավելությունների ու արդյունքների հասնել»,- ասաց նա:

Министр энергетики: Судьба завода «Наирит» прояснится до середины июня
Армянская сторона до 16 июня должна получить от российских партнеров новую информацию относительно перезапуска ЗАО «Завод Наирит». Об этом заявил сегодня журналистам министр энергетики и природных ресурсов Армении Левон Йолян.
Напомним, ранее сотрудники завода выразили недовольство деятельностью рабочей группы, сформированной министерством энергетики с целью изучения состояния завода «Наирит», а также разработки планов по перезапуску предприятия. Министр, однако, заверил, что и именно с этой рабочей группой специалисты продолжают работать по сей день.
«В рабочую группу по изучению состояния Наирита включены все рекомендованные заводом специалисты. Сегодня эти люди продолжают работать с рабочей группой», - сказал Левон Йолян.
Министр также заверил, что в случае предложений проводятся встречи лично с ним, постоянно обсуждаются вопросы. «Мы пытаемся достичь каких то результатов и преимуществ», - заявил он.