Թրամփ. Մեծ Բրիտանիայի համար ԵՄ-ից դուրս ավելի լավ կլինի
ԱՄՆ նախագահահական մրցավազքի մասնակից, հանրապետական միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփը կարծում է, որ Մեծ Բրիտանիայի համար Եվրոպական միությունից  դուրս ավելի լավ կլինի: Այս մասին հայտնում է Regnum-ը:
«Կարծում եմ, որ միգրացիան Եվրոպայի համար սարսափելի էր: Շատ բաներ հրահրել էր ԵՄ-ն: Ես կասեի, որ բրիտանացիների համար առանց Եվրամիության ավելի լավ կլինի, բայց նշում եմ, որ չեմ ասում դա խորհրդի կարգով, այլ ուղղակի այդպես եմ զգում:  Ես ցանկանում եմ, որ նրանք ինքնուրույն որոշումը կայացնեն»,- հայտարարել է Թրամփը:
Հունիսի 23-ին կայանալու է հանրաքվե, որի ժամանակ Միացյալ Թագավորությունը կորոշի պետք է արդյոք շարունակի անդամակցել Եվրոպական միությանը,  թե ոչ:

Миллиардер Трамп считает, что Великобритании будет лучше вне Европейского союза
Участник президентской гонки в США от Республиканской партии миллиардер Дональд Трамп считает, что Великобритании будет лучше вне Европейского союза. Об этом сообщает Regnum.
«Я думаю, что миграция для Европы была ужасна. Многое было спровоцировано ЕС. Я бы сказал, что британцам будет лучше без Евросоюза, но я не говорю это в качестве рекомендации — это просто мое ощущение. Я бы сказал, что им лучше без ЕС, но я хочу, чтобы они приняли решение сами»,—заявил Трампа.
Напомним, референдум с вопросом «Должно ли Соединенное Королевство остаться членом Европейского союза или выйти из ЕС?» состоится 23 июня.