Deutsche Bank. Lեհական զլոտն «աշխարհի ամենաէժան արժույթն» է
Deutsche Bank բանկի տնտեսագետների կարծիքով` այսօրվա դրությամբ լեհական զլոտը հանդիսանում է  «աշխարհի ամենաէժան արժույթը»: Ինչպես հայտնում է RussiaToday-ը, նրանց կարծիքով  լեհական արժույթը  գրեթե 10%-ով թերագնահատված է:
Լեհական արժույթի հետ կապված իրավիճակն ուսումնասիրել է Global FX Research խումբը՝ Deutsche Bank-ի հետ համատեղ:
Փորձագետները վստահ են, որը զլոտայի փոխարժեքի աճին պետք է աջակցեն Լեհաստանի տնտեսական աճը, գործնական ակտիվության բարձր ցուցանիշը, գործազրկության ռեկորդային ցածր մակարդակը և աշխատավարձերի բարձրացումը:

Deutsche Bank: «Самой дешёвой валютой в мире» является польский злотый
Экономисты немецкого банка Deutsche Bank считают, что на сегодняшний день «самой дешёвой валютой в мире» является польский злотый. Как сообщает RussiaToday, по их мнению, польская валюта недооценена примерно на 10%.
Ситуацию со стоимостью польского злотого исследовала группа Global FX Research совместно с Deutsche Bank.
Эксперты убеждены, что курс  злотого будет расти, чему должны способствовать экономический рост Польши, высокие показатели деловой активности, рекордно низкий уровень безработицы и рост заработной платы.