Էրդողան. Այլ երկրները նույնպես պետք է լուծեն անօրինական ներգաղթյալների խնդիրները
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն անհրաժեշտ է համարում, որպեսզի այլ երկրներն անօրինական ներգաղթյալների խնդիրների լուծման  հետ կապված Թուրքիայի բեռը կիսեն: Ինչպես հայտնում է «ТАСС»-ն,  Թուրքիայի նախագահն այս մասին նշել է The Guardian թերթի հոդվածում:
Նրա խոսքով՝ թուրքական կողմը ներկա պահին ընդունում է ավելի շատ ներգաղթյալներ, քան՝ մեկ այլ ուրիշ պետություն:
«Անօրինական միգրացիան կառավարելու համար Եվրոպան և Թուրքիան պետք է մշակեն նոր մեխանիզմներ, ինչպես 2016 թվականի մարտի համաձայնագիրը՝ նվիրված սիրիացի փախստականների վերաբնակեցմանը», - նշվել է հոդվածում:

Президент Турции считает, что другие страны тоже дложны решать проблемы нелегальной миграции
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган считает необходимым, чтобы другие страны разделили бремя его страны по решению проблемы нелегальной миграции. Как сообщает «ТАСС», об этом он заявил в опубликованной в понедельник газетой The Guardian авторской статье.
По его словам, турецкая сторона принимает в настоящее время больше беженцев, чем любое другое государство мира.
«Для контроля над нелегальной миграцией Европа и Турция должны работать вместе, чтобы создать правовые механизмы, такие как соглашение в марте 2016 года, для переселения сирийских беженцев», - говорится в статье.