Բնապահպանության նախարարությունը մոտ 25 ավտոմեքենա է կրճատելու
Բնապահպանության նախարարությունը կրճատելու է մոտ 22-25 ավտոմեքենա, լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախարար Արամայիս Գրիգորյանը:
«Ինչ վերաբերում է ընդհանուր ծախսերի կրճատմանն, ապա առաջիկայում դրա հետ կապված նախարարությունը կներկայացնի առաջարկություններ», - նշեց նա:
Ա.Գրիգորյանը նաև ասաց, որ կրճատվող ավտոմեքենաները շահագործվում էին:
Aysor.am-ի թղթակցի հարցին, թե հաստիքային կրճտումներ սպասվում են նախարարությունում, Ա.Գրիգորյանը չպատասխանեց, փոխարենը վստահեցրեց, որ նախարարության ենթակայության տակ գտնվող բոլոր ՊՈԱԿ-ներում ստուգումներ անցակցվում են ոչ թե վարչապետի հանձնարարականից հետո, այլ եղել են միշտ:
«Ընթացքում մենք նման խնդիրներ արդեն առանձնացրել ենք: Մեզ մոը ընդերքի ոլորտի հետ կապված ստեղծվել է մեկ պատուհանի գաղափարը, որի նպատակն է կոռուցպիոն ռիսկերից ձերբազատումը: Այսինքն՝ կոռուպցիայի դեմ մենք մեր պայքարը սկսել ենք մեկ տարի առաջ, որը կլինի շարունակական», - ասաց նա:

Министерство охраны природы сократит порядка 22-25 служебных машин
Министерство охраны природы сократит порядка 22-25 служебных машин, заявил в беседе с журналистами министр охраны природы Арамаис Григорян.
«Что касается сокращения общих расходов, то в связи с этим министерство представит предложение в ближайшее время», - сказал он.
А.Григорян также отметил, что подлежащие сокращению служебные машины находятся в эксплуатации.
На вопрос корреспондента Aysor.am, ожидается ли в министерстве охраны природы сокращение штатов, А.Григорян не ответил, заверив вместо этого, что во всех подведомственных министерству ГНКО проверки проводятся не после поручения премьер-министра Армении, а постоянно.
«В процессе мы уже рассматривали такой вопрос. У нас в сфере пользования недрами реализована идея «одного окна», цель которой избавиться от коррупционных рисков. То есть, мы начали свою борьбу с коррупцией еще год назад и она будет последовательной», - заявил А.Григорян.