Mercedes-AMG GT R-ի պաշտոնական շնորհանդեսը տեղի կունենա հունիսի վերջին
Գերմանական Mercedes կոնցեռնի AMG GT R մոդելի պաշտոնական շնորհանդեսը կայանալու է հունիսի 23-26-ին՝ Գուդվուդի մրցաշարային փառատոնի շրջանակներում, հայտնում է «РусАргумент»-ը:
Մեքենայի գաղտնիքները դեռ չեն բացահայտվում, սակայն հայտնի է, որ այն «կրելու» է անվադող արտադրող հսկա Michelin-ի արտադրանքը:
Նշվում է, որ մոդելը զինվելու է արգելակման լավագույն համակարգով, 8 ցիլինդրանանոց 4 լիտրանոց թվբին-տուրբո շարժիչով, որն ունակ է աշխատել 570 ձիաուժ հզորությամբ: Մեքենային կպահանջվի ընդամենը 3,7 վայրկյան՝ 100 կմ/ժ արագություն զարգացնելու համար:

Mercedes-AMG GT R будет официально презентован в конце июня
Модель AMG GT R немецкого автомобильного концерна Mercedes будет официально презентована в период с 23 по 26 июня текущего года на гоночном фестивале в Гудвуде, передает «РусАргумент».
Представители компании до сих пор не раскрыли никаких подробностях о новинке. Однако французский производитель шин - компания Michelin - сообщила, что Mercedes-AMG GT R будет обут в их продукт.
Сообщается, что модель будет оснащена лучшей системой торможения и управления. Под капотом автомобиля будет расположен восьмицилиндровый твин-турбо двигатель объемом четыре литра, способный генерировать мощность равную 570 лошадиным силам.