Արտեմ Ասատրյան. Առաջիկայում նախարարությունում հաստիքայի կրճատումներ չեն սպասվում
Առաջիկայում Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունում հաստիքայի կրճատումներ չեն սպասվում, ասել է նախարար Արտեմ Ասատրյանը:
«Հաստիիքային կրճատման խնդիր դրված չէ. դա ինքնանպատակ չէ: Խնդիրը վերաբերում է այսօրվա գործառույթներին, այսինքն, եթե կան ծախսեր, ապա դրանց ուղղությամբ աշխատանքներ պետք է տարվեն և առաջիկա ամիսներին կոնկրետ քայլեր կլինեն»,-ԱԺ-ում  լրագրողների հետ զրույցում ասաց  նախարարը:
Ա. Ասատրյանի  համոզմամբ՝ վարչապետի հանձնարարականը չի կարող սոցիալական խնդիր առաջացնել:
«Խոսքը վերաբերում  է այն ծախսերի կրճատումներին, որոնք վատնվում են հիմնականում աննպատակ»,-ասաց նա:
Նախարարը դժվարացավ հայտնել, թե այս պահին իր կողմից ղեկավարած կառույցը ինչ ծախսերից է հրաժարվելու:
«Չեմ կարող հստակ ասել, թե որքան գումար կտնտեսենք և ինչին կուղղվեն այդ գումարները, քանի որ դեռ կոնկրետ գործողություններ չկան»- ասաց նա:
Անդրադառնալով ծառայողական մեքենաների կրճատմանը՝ նախարարը նշեց, որ պետական և ոչ առևտրային կազմակերպություններում  կա 145 մեքենա, որոնցից 41-ը նախատեսվում է կրճատել:

Артем Асатрян: В ближайшее время в министерстве не ожидается сокращения штатов
В министерстве труда и социальных вопросов в ближайшее время не ожидается сокращения штатов, заявил министр Артем Асатрян.
«Вопрос о сокращении штатов не стоит: это не самоцель. Речь идет о сегодняшних процедурах, в частности, если есть расходы, в этом направлении должны проводиться работы и предприниматься конкретные шаги», - заявил журналистам в парламенте Армении министр.
По убеждению А.Асатряна, поручение премьер-министра Армении не может вызвать социальных проблем.
«Речь идет о нецеленаправленных расходах», - сказал он.
Министр затруднился уточнить, от каких конкретно затрат намерено отказаться возглавляемое им ведомство. «Не могу точно сказать, какую сумму мы сэкономим, и куда будут направлены эти средства, поскольку конкретных действий пока нет», - заявил он.
Касаясь сокращения служебных машин, министр отметил, что в государственных и некоммерческих организациях есть 145 машин, из них предусматривается сократить 41 транспортное средство.