Բակո Սահակյան. Հայ ազգն ունի յուրահատուկ ունակություն՝ համախմբվել ճակատագրական պահերին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ԼՂՀ ժողովրդի և իր անունից խորին երախտագիտություն է հայտնել ողջ հայ ժողովրդին, Հայաստանին եւ Սփյուռքին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի ծանր օրերին Արցախի Հանրապետությանը սատար կանգնելու համար:
Մայիսի 27-ին Երեևանում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ հայ ազգն ունի յուրահատուկ մի ունակություն՝ համախմբվել ճակատագրական պահերին եւ լուծում տալ համազգային կարեւորագույն խնդիրներին:
Նախագահն առաջարկել է «Հեռուստամարաթոն-2016»-ի ծրագրում ներառել Արցախի՝ ապրիլյան պատերազմից տուժած բնակավայրերի վերականգնումը: Առաջարկն ընդունվել է և ընդգրկվել 2016թ. հեռուստամարաթոնի ծրագրի մեջ:

Бако Саакян: Армянский народ обладает отличительной способностью сплачиваться в судьбоносные моменты
27/05/2016 14:46
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян от имени народа НКР и от себя лично выразил признательность всему армянскому народу, Армении и Диаспоре за содействие Арцаху в тяжелые дни войны, развязанной Азербайджаном.
Как передает пресс-служба президента НКР, 27 мая на заседании Совета попечителей Всеармянского фонда «Айастан» Бако Саакян подчеркнул, что армянский народ обладает отличительной способностью сплачиваться в судьбоносные моменты и решать важнейшие задачи общенационального значения.
Президент предложил включить в программу «Телемарафон-2016» восстановление населенных пунктов Арцаха, пострадавших в ходе апрельской войны. Предложение было принято и включено в программу телемарафона 2016 года.