Ամերիկացի կենդանապաշտպանները պահանջում են պատժել գորիլայի մահվան մեղավորներին
Միացյալ նահանգների հազարավոր քաղաքացիներ ստորագրել են մի խնդրագիր, որը պահանջում է պատժել այն երեխայի ծնողներին, որն ընկել էր գորիլայի վանդակը, ինչի պատճառով ամերիկյան Օհայո նահանգի Ցինցինատի քաղաքի կենդանաբանական այգու աշխատակիցները ստիպված են եղել սպանել կենդանուն, հայտնում է «Известия»-ն:
«Մենք ցանկանում ենք, որ այդ ծնողներին ենթարկեն պատասխանատվության՝ անտարբերության համար, որը հանգեցրել է գորիլայի մահվանը», - նշված է խնդրագրում:
Հիշեցնենք, որ երեխան ընկել էր գորիլայի վանդակի մեջ, որը կշռում էր մոտ 180 կգ: Կենդանին սկսել է քաշքշել փոքրիկին: Կենդանաբանական այգու աշխատակիցները որոշել են, որ գորիլայի այդ պահվածքը կարող է սպառնալ երեխայի կյանքին և ստիպված են եղել սպանել հսկային:

Американские зоозащитники хотят наказать родителей ребенка, упавшего в вольер с гориллой
Тысячи граждан Соединенных Штатов составили петицию с требованием наказать родителей трехлетнего мальчика, которые допустили падение ребенка в вольер с гориллой. Как сообщает «Известия», происшествие произошло в зоопарке американского города Цинциннати.
Сотрудники зоопарка были вынуждены застрелить животное, чтобы обезопасить малыша.
«Мы требуем наказать этих родителей за халатность, которая привела к смерти гориллы», - говорится в петиции.
Напомним, когда ребенок попал к горилле, животное, вес которого около 180 кг, стало таскать мальчика. Сотрудники зоопарка решили, что такое поведение гориллы может угрожать жизни малыша.