Տրանսպորտի և կապի նախարարությունում կրճատումներ են սպասվում. Փոխնախարար
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի՝ պետական ծախսերը կրճատելու հանձնարարականը ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության ուշադրության կենտրոնում է, ստեղծվել է աշխատանքային խումբ, որը զբաղվում է այդ աշխատանքներով, ասաց կապի և տրանսպորտի փոխնախարար Արթուր Առաքելյանը:
«Այդ ցուցանիշներն ու թվերը մենք ավելի մատչելի կդարձենենք, բայց մեզ մոտ կային  լուծումներ, որոնք տրվել են մինչև վարչապետի հանձնարարականը», - խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ա.Առաքելյանը:
Ինչ վերաբերում է ծառայողական մեքենաների կրճատմանն, ապա փոխնախարարը նշեց, որ նախարարությունն ունի տեխնիկական սպասարկող և բեռնատար մեքենաներ, որոնք նախատեսում է կրճատել, և հավաստիացրեց, թե այդ կրճատումներն ընթացիկ գործընթացի հետ որևէ կապ չունեն:
Ա.Առաքելյանը նշեց, որ նախարարությունն ունի խիստ սահմանափակ թվով ծառայողական մեքենաներ, բայց կլինեն որոոշակի կրճատումներ:

Замминистра: В министерстве транспорта и связи ожидаются сокращения
Поручение премьер-министра Армении Овика Абраамяна о сокращении государственных расходов находится в центре внимания министерства транспорта и связи, создана рабочая группа, которая занимается этими вопросами, заявил заместитель министра транспорта и связи Артур Аракелян.
«Мы сделаем эти показатели и цифры более доступными, но в ведомстве были предприняты действия в этом направлении еще до поручения премьера», - сказал сегодня журналистам А.Аракелян в парламенте Армении.
Что касается сокращения служебных машин, то замминистра отметил, что в министерстве есть подлежащие сокращению грузовой транспорт и машины для технического обслуживания, заверив, что эти сокращения не связаны с текущим процессом.
А.Аракелян заявил, что несмотря на ограниченное количество служебных машин в Минтрансе, сокращения тем не менее будут.