Մամեդյարովը ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հետ քննարկել է ԼՂ հարցով բարձր մակարդակով հունիսին հերթական հանդիպման նախապատրաստումը
01/06/2016 11:21
Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը Բրյուսելում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ հանդիպմանը քննարկել է ԼՂ կարգավորման հարցով բարձր մակարդակով հերթական հանդիպման նախապատրաստումը հունիսին, РИА Новости գործակալությանը հայտնել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Հիքմետ Գաջիևը:
«Հանդիպմանը քննարկվել են Վիեննայի արդյուքնները հունիսին հերթական բարձր մակարդակով հանդիպման կազմակերպման համար, որը նպատակ ունի ամենակարճ ժամկետներում լուծում գտնել ղարաբաղյան հակարմարտությանը», - ասել է Հ.Գաջիևը:
Մեկնաբանելով մամուլում տարածված տեղեկությունը, թե իբր հունիսին Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործանախարարների հանդիպում է սպասվում, Հ.Գաջիևն ասել է, որ նման հանդիպման նախաձեռնություն չի եղել և այն ընդհարապես ծրագրված չէ:

Мамедъяров обсудил в Брюсселе с посредниками МГ ОБСЕ подготовку к очередной встрече по Карабаху на высшем уровне
Глава МИД Азербайджана Эльмар Мамедъяров обсудил в Брюсселе с сопредседателями Минской группы ОБСЕ подготовку к очередной встрече по Нагорному Карабаху на высшем уровне в июне, сообщил РИА Новости руководитель пресс-службы МИД Азербайджана Хикмет Гаджиев.
"На встрече были обсуждены итоги венской встречи для подготовки очередной встречи на высшем уровне в июне с целью продвижения в самые короткие сроки решения армяно-азербайджанского нагорно-карабахского конфликта", - сказал Х.Гаджиев.
Комментируя информацию СМИ об отмене якобы запланированной на июнь встречи глав МИД Азербайджана и Армении, Гаджиев отметил, что инициативы о проведении такой встречи не поступало и она вообще не планировалась.