ԵԱՀԿ գործող նախագահը հունիսի 29-ին կայցելի Հայաստան
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Գերմանիայի արտգործնախարար Ֆրանկ-Վալտեր Շնայնմայերը հունիսի 29 երկօրյա այցով կժամանի Հայաստան:
«Շտայնմայերը Երևանում կլինի հունիսի 29-30-ին», - Aysor.am-ի թղթակցին ասաց դիվանագիտական աղբյուրը:
Շտայնմայերը հունիսի 23-ին Բեռլինում ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հետ հանդիպմանը հայտնել է, որ ԼՂ հարցով առաջիկայում տարածաշրջանային այց է կատարելու:
«Հանդիպման մասնակիցները համաձայնել են, որ հրադադարի կայունությունն ու վերադարձը քաղաքական բանակցություններին անփոխարինելի են: Քննարկվել են նաև Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հետագա քայլերն, ինչպես նաև՝ Վալտեր Շտայնմայերի առաջիկա տարածաշրջանային այցի հետ կապված հարցեր»,- մասնավորապես ասվում է ԵԱՀԿ մամուլի գրասենյակի հայտարարության մեջ:

Действующий председатель ОБСЕ посетит Армению 29 июня
Действующий председатель ОБСЕ, глава МИД Германии Франк-Вальтер Штайнмайер 29 июня с двухдневным визитом посетит Армению.
«Штайнмайер будет находится в Ереване 29-30 июня», - сказал Aysor.am дипломатический источник.
23 июня Штайнмайер обсудил с сопредседателями Минской группы ОБСЕ карабахское урегулирование в Берлине.
«Штайнмайер приветствовал недавние улучшения в поддержании режима прекращения огня. Участники встречи согласились, что устойчивый режим прекращения огня и возвращение к политическим переговорам остаются незаменимыми. В ходе сегодняшних переговоров также были обсуждены возможные дальнейшие шаги по достижению урегулирования нагорно-карабахского конфликта, а также планы предстоящего визита Штайнмайера в регион», - говорится в заявлении по итогам встречи.