ԶԼՄ. Աֆղանստանի իշխանությունները հաստատել են 27 նորակոչիկների զոհվելու մասին լուրը
Աֆղանստանի իշխանությունները հաստատել են Քաբուլի արվարձանում մահապարտի կողմից կատարված հարձակման հետևանքով 27 նորակոչիկների զոհվելու մասին լուրը: Ինչպես հայտնում է "ТАСС"-ը՝ մոտ 40 մարդ վիրավորվել է:
Ավելի վաղ "Բի Բի Սի" հեռուստաալիքը հայտնել Էր, որ ահաբեկչական գրոհի հետևանքով Քաբուլում զոհվել է մոտ  40 իրավապահ:
Աֆղանական TOLOnews հեռուստաալիքի տվյալով՝ մահապարտը հինգշաբթի հարձակվել է ավտոբուսի վրա, որը զինծառայողների էր փոխադրում: Վարկածներից մեկի համաձայն՝ մահապարտ ահաբեկիչն ինքնապայթեցում Է իրականացրել Քաբուլ-Ղանդահար մայրուղում, երբ նրա կողքով անցնում Էր նորակոչիկների փոխադրող ավտոբուսը:
Նաև կա տեղեկություն, որ գործի Է դրվել երկու ինքնաշեն պայթուցիկ սարք, որոնք տեղադրված են եղել ոստիկանության ավտոշարասյան ճանապարհին:
Հանրապետությունում գործող ահաբեկչական խմբավորումներից ոչ մեկը չի ստանձնել հարձակման պատասխանատվությունը:

СМИ: Власти Афганистана подтвердили гибель 27 военнослужащих
Власти Афганистана подтвердили гибель 27 новобранцев в результате нападения, совершенного смертником в окрестностях города Кабул. Как сообщает ТАСС, около 40 человек получили ранения.
Ранее телеканал BBC сообщал, что в результате нападенияв  Кабуле погибли около 40 стражей порядка.
По данным афганского телеканала TOLOnews, смертник совершил в четверг нападение на автобус, перевозивший военнослужащих.
По одной из версий, террорист-смертник совершил самоподрыв на трассе Кабул - Кандагар, когда мимо проезжал автобус с новобранцами. Также поступают сведения, что сработали два самодельных взрывных устройства, установленные на пути следования кортежа полиции.
Ни одна из действующих в республике террористических группировок не взяла на себя ответственность за вылазку.