Լաս Վեգասում տեղի է ունեցել ամերիկացու և iPhone-ի ամուսնությունը
Լաս Վեգասի մատուռներից մեկում ամերիկացին ամուսնացել է սմարթֆոնի հետ: Այս մասին հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով KTNV-ին:
Տղամարդը օգտագործել է մատանի, որն ամրացված է եղել iPhone քեյսին, և հանդիսավոր արարողության ժամանակ, այն հագցրել է իր մատին: Մատուռի սեփականատիրոջ խոսքով՝ նման դեպքերը հազվադեպ են, մարդիկ սովորաբար չեն ամուսնանում անշունչ առարկաների հետ:
Տղամարդը խոստովանել է, որ սմարթֆոնն իրամբողջ կյանքի սերն է, նա դրա հետ է անցկացնում ամբողջ ազատ ժամանակը, քնում դրա հետ և արթնանալուց հետո առաջին բանը, որ անում է՝ ստուգում է iPhone-ը:
Իրավաբանորեն այս ամուսնությունը ոչ մի ուժ չունի, բայց Լաս Վեգասում ոչ ոք չի կարող տղամարդուն արգելել նման արարողություն անցկացնել:

В Лас-Вегасе состоялась свадьба американца и его iPhone
В одной из часовень Лас-Вегаса прошла свадьба американца со своим смартфоном. Об этом сообщает Gazeta.ru со ссылкой на KTNV.
Мужчина использовал кольцо, которое было прикреплено к чехлу iPhone и в ходе церемонии торжественно надел его.
По словам владельца часовни, такие случаи крайне редки и обычно люди не устраивают свадьбы на неодушевленных предметах.
Сам мужчина признается, что смартфон — любовь всей его жизни, он проводит с ним все свое свободное время, засыпает с ним и после пробуждения первым делом проверяет iPhone.
Юридически брак не имеет никакой силы, но и запретить мужчине провести церемонию в Лас-Вегасе никто не может.