Գալուստ Սահակյան. Կառավարության հրաժարականի մասին լուրերը բամբասանքի են նմանվում
Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հերքեց այսօր մամուլում շրջանառվող տեղեկությունը, թե կառավարությունը հրաժարական է ներկայացնելու՝ պայմանավորված Էրեբունու ոստիկանության գրավված ՊՊԾ գնդի շուրջ ստեղծված իրավիճակով:
«Նման երևույթները ավելի շատ բամբասանքի են նմանվում, թե ինչից հետո որը պետք է լինի: Ասեմ հետևյալը, որ մենք աշխատում ենք այնպիսի լուծում գտնել, որի մասին բոլորը նույն կերպ մտածեն», - ասաց Գ. Սահակյանը «Ազատություն» ռադիոկայանի ուղիղ եթերում:
«Ինչ վերաբերում է կառավարության անդամի հանելուն, մյուսին հանել՝ նման գործողություններ չեն կարող լինել: Ես կարծում եմ՝ մեր ազգը իր թագավորություններն է կորցրել հենց այդ պատճառով, որ ամեն տասը-քսան հոգին կարող են հավաքվել, ինչ որ մի տեղ գրավել և ասել իշխանություն ենք փոխում՝ չմտածելով, որ այդ իշխանությունն ու ում դեմ որ պայքարում են, դրանք Ղարաբաղյան շարժմանն են մասնակցել, մեծ հեղինակություն ունեն: Եվ ամենածանր ողբերգությունը նա էր, որ մարդը, որը կռվել էր Ղարաբաղյան շարժման ընթացքում և մասնակցել քառօրյա վերջին պատերազմին, առաջին զոհը դարձավ», - հայտարարեց ՀՀ ԱԺ նախագահը:

Галуст Саакян считает слухи об отставке правительства сплетнями
Спикер парламента Армении Галуст Саакян опроверг сегодня муссируемые в СМИ сведения о том, якобы правительство подаст в отставку в связи с ситуацией, создавшейся вокруг нападения на полк патрульно-постовой службы полиции Армении в Эребуни.
«Подобные явления похожи больше на сплетни. Скажу следующее: мы работаем над тем, чтобы найти такое решение, о котором все будут думать одинаковым образом», - сказал Галуст Саакян в эфире Радио Азатутюн.
«Что касается отставки члена правительства, кого-то другого, то подобных действий быть не может. Считаю, наш народ потерял свои царства именно по той причине, что каждые десять-двадцать человек могут собраться, захватить какое-то место и сказать – требуют смены власти, не думая о том, что эта власть и те, против кого они борются, участвовали в карабахской войне, имеют большой авторитет.
И самая большая трагедия в том, что первой жертвой стал человек, который воевал во время карабахского движения и участвовал в последней четырехдневной войне», - заявил спикер парламента.