Վիտալի Բալասանյան.  ՊՊԾ գնդում գտնվողների սննդի, դեղորայքի հարցերը կարգավորվում են. Tert.am
ՊՊԾ գնդում գտնվողների սննդի, դեղորայքի հետ կապված հարցերը կարգավորվում են. այդ մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ պատգամավոր, Արցախի հերոս, գեներալ Վիտալի Բալասանյանը։
«Սննդի, դեղորայքի, բժշկական օգնության հետ կապված  հարցերը կարգավորվում են: Ես նաև բժշկական խումբ եմ ուղեկցել, արդեն 2 օր է՝ երեկ և այսօր, կատարվել է անհրաժեշտ բժշկական ողջ օժանդակությունը»,- ասել է Վիտալի Բալասանյանը:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 17-ի առավոտյան մի խումբ զինված անձինք մտել են ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածք և բռնության սպառնալիքով պատանդ են պահում են այնտեղ գտնվող ոստիկաններին:

Виталий Баласанян: Вопросы еды и лекарств находящихся в полку ППС регулируются – Tert.am
Вопросы, связанные с едой, лекарствами находящихся в захваченном здании полка патрульно-постовой службы полиции Армении регулируются, об этом в беседе с корреспондентом Tert.am сообщил депутат парламента НКР, герой Арцаха, генерал Виталий Баласанян.
«Вопросы, связанные с едой, медицинской помощью, регулируются. Я также сопровождаю группу врачей уже два дня – вчера и сегодня – предоставлена вся необходимая медицинская помощь», - сказал Виталий Баласанян.
Напомним, утром 17 июля вооруженная группа «Сасна црер» совершила нападение на один из полков патрульно-постовой службы полиции Армении. Вооруженная группа продолжает удерживать в заложниках 4-х полицейских, в их числе заместитель начальника полиции Армении Вардан Егиазарян и заместитель начальника полиции Еревана Валерий Осипян.