Ռազմական ավիացիոն համալսարանն ավարտած սպաներն ընտրել են իրենց ծառայության վայրերը
Հուլիսի 22-ին շրջանավարտների ծառայության վայրերի ընտրության վիճակահանություն է տեղի ունեցել ՀՀ ՊՆ մարշալ Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանում, տեղեկացնում են ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
Ծառայության վայրերի ընտրության վիճակահանությանը ներկա է եղել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Ավիացիայի, կապի և հակաօդային պաշտպանության մասնագետների հմտություններ ձեռք բերած բոլոր շրջանավարտները Ռազմական ավիացիոն համալսարանում ուսումնառության ընթացքում անցել են համապատասխան որակավորման դասընթացներ, հաջողությամբ հանձնել են ավարտական քննությունները և պատրաստ են հետագա ծառայությունը շարունակել զինված ուժերի համապատասխան ստորաբաժանումներում:
Կարճատև արձակուրդից հետո երիտասարդ սպաները կմեկնեն զորամասեր՝ համալրելով զինված ուժերի սպայակազմի շարքերը:

Выпускники Военно-авиационного института им. маршала А.Ханферянца выбрали места службы
Сегодня в Военно-авиационном институте им. маршала А.Ханферянца состоялась жеребьевка, определившая места будущей службы выпускников, сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
На жеребьевке по распределению мест военной службы присутствовал первый заместитель министра обороны Давид Тоноян.
Все получившие навыки специалистов авиации, связи и противовоздушной обороны прошли в ходе обучения в Военно-авиационном институте им. маршала А.Ханферянца соответствующие курсы квалификации, успешно сдали экзамены и готовы продолжать службу в соответствующих подразделениях ВС Армении.
После кратковременного отпуска они отправятся в воинские части, чтобы пополнить офицерский состав Вооруженных сил страны.