Լրագրողներին ոստիկանական մեքենաներով տարան ՊՊԾ գնդի տարածք
Լրագրողներին ոստիականական մեքենաներով տեղափոխում են ՊՊԾ գնդի տարածք, որտեղ նախատեսված է գունդը գրաված «Սասնա ծռեր» զինված խմբի հետ հանդիպումը:
Aysor.am-ի թղթակիցը, որը ուղեւորվում է ՊՊԾ գունդ, փոխանցեց, որ նախապես հայտարարվել է՝ հանդիպման ընթացքում տեսանկարահանելը, համակարգիչ և հեռախոս օգտագործելը արգելված է լինելու:
Ավելի վաղ Ազգային անվտանգության ծառայության մամուլի կենտրոնի ղեկավար Սամսոն Գալստյանը Aysor.am-ի թղթակցին հայտնել է, որ Պարեկապահակային ծառայության շենքից ազատ են արձակվել վերջին երկու պատանդները՝ ՀՀ փոխոստիկանապետ Վարդան Եղիազարյանը և Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը:

Представителей СМИ перевозят на полицейских машинах на территорию захваченного полка ППС
Представителей СМИ на полицейских машинах перевозят на территорию патрульно-постового полка полиции района Эребуни в Ереване, где предусмотрена встреча с захватившей полк вооруженной группой «Сасна црер».
Как передает корреспондент Aysor.am, находящийся в составе этой группы, предварительно объявлено о том, что во время встречи запрещается видеосъемка, а также пользоваться компьютером и телефоном.
Ранее глава пресс-центра Службы безопасности Армении Самсон Галстян сообщил корреспонденту Aysor.am, что вооруженная группа «Сасна црер», захватившая патрульно-постовой полк полиции района Эребуни в Ереване, освободила последних двух заложников – замначальника полиции Армении, генерал-майора Вардана Егиазаряна и замначальника полиции Еревана, полковника Валерия Осипяна.